Ekonomi

Erbaa’da Kahve, Bitkisel Çay ve Soğuk Çay Fabrikasının Temeli Atıldı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde kahve, bitki çayı ve buzlu çayı paketleyip üretecek fabrikanın temeli atıldı.

Erbaa Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) tahsis edilen kahve, bitki çayı ve buzlu çay üretecek fabrikanın temel atma töreni nedeniyle tören düzenlendi.

Kaymakam İsmail Altan Demirayak törende yaptığı konuşmada, OSB’nin ikinci etabında 17 firmaya 23 tahsis yapıldığını belirterek, yeni yatırımla Samsun ve Çorum’dan sonra Orta Karadeniz’in 3’üncü büyük OSB’si olmayı hedeflediklerini belirtti. Erbaa OSB’nin sanayi parselleri 2 bin dönüm alan üzerine kurulu. .

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl de Erbaa OSB’nin büyüyen bir konumda olduğunu ve bundan memnun olduklarını ifade etti.

Bölgedeki işlerin katma değerinin artacağını, istihdam sağlayacak, ilçeye katma değeri yüksek bir kesim kazandırdıklarını belirten Karagöl, “Artık İbrahim Bey’e ‘İbrahim Kardeş’ diyoruz. artık onu bir Erbalı olarak kabul edin. OSB yönetimi olarak, kaymakamımız olarak, ticaret odamız olarak, belediyemiz ve il genel meclisimiz olarak.” “Üyelerimizle birlikte Erbaa’nın kalkınması için elimizden geleni yapıyor, bölgenin lokomotif kenti olmaya devam ediyoruz.” söz konusu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın da kurulacak tesisin çiftçilere maaş sağlamanın ötesinde büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Aydın, en çok memnun oldukları programların ise temel atma törenleri olduğuna dikkat çekerek, “Allah’a şükür iplik fabrikamızı hayata geçirdik. ASKON’luların oluşturduğu fabrikalarımızla burayı genişletmeye devam ediyoruz. Devletimize, Sayın Kaymakamımıza, İl Özel İdaremize, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Teşekkür ederim. Endüstriyel alanda 30’dan fazla fabrika faaliyet göstermektedir. Yeni fabrikaların inşaatı devam ediyor. İnşallah yüzde 100 doluluğa ulaşmış, çalışan bir organize sanayi bölgesi olacak. Cihat Akın Aslan da bu bölgedeki varlığımıza öncülük etti. Bugün yapılan yatırımlara Cihat Bey’in katkısı “Büyük.” dedi.

Daha sonra temeli atılan fabrikanın önümüzdeki yılın nisan ayında faaliyete geçeceği belirtildi.

kusadasiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu