Haber

TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar CIFP Başkan Yardımcısı Oldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komitesi Lideri Erdoğan Arıpınar, Uluslararası Fair Play Komitesi (CIFP) Lider Yardımcısı oldu.

TOC’dan yapılan açıklamaya göre CIFP, yılın ikinci konsey toplantısını Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirdi.

Emekli İtalyan Maurizio Monego’nun yerine başkan yardımcılığına seçilen TMOK Fair Play Yönetim Kurulu Lideri Erdoğan Arıpınar, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi:

“Dünyanın ilk ve en büyük fair play ana organizasyonu olan CIFP’de yıllardır TOC Fair Play Komisyonu adına ülkemi aktif olarak temsil ediyorum. Konsey beni oybirliğiyle 2023 döneminde lider yardımcısı pozisyonuna layık gördüğünden beri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılında da benim ülkem Türkiye’dir.” “Ülkemiz adına onur duyuyorum. ‘İyiye, sağa, güzele’ mottomuzla, ülkemizin gösterdiği yolda, yurtta ve dünyada fair play yolunda yürümeye devam edeceğiz. Atatürk’ü tüm dünyaya sunduğu ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözleriyle çok sevdik. Hayırlı olsun.”

haberatabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu