Ekonomi

Ripple savunucusu, XRP’deki coşkunun 2 dolardan sonra başlayacağını iddia ediyor

Investing.com – CryptoLaw’ın Kurucusu ve dalgalanmaAvukat John Deaton, bireysel yatırımcıların XRP’ye olan ilgisinin varlık fiyatı 2 dolara ulaşana kadar artmayacağına inanıyor.

XRP fiyatı şu anda 50 sentin altında işlem görüyor. Deaton, bu fiyatlardan yeterince ilgi görmeyen ve 1 doların altına XRP almayan yatırımcıların, varlık 2 dolara ulaştığında FOMO’ya yakalanacağını ve yüksek alımların geleceğini düşünüyor.

Bu yoruma bakılırsa Deaton, bazı yatırımcıların XRP’nin 1 doların altına indiği görüşüne katılıyor. Ripple savunucusu, blockchain şirketi bu kadar görünürken ve olumlu işler yapmaya devam ederken, XRP’nin neden mevcut seviyelerde talep görmediğini anlayamadığını söylüyor. Bu nedenle, XRP’nin 2 dolar olmadan kişisel yatırımcıların ilgisini çekmeyeceği görüşünü paylaştı.

Deaton’ın yorumuna yanıt veren bazı analistler, kripto para biriminin şu anda simetrik üçgen oluşumuna kıyasla fiyat sıkışması içinde olduğunu ve yıl sonuna kadar bu konumunu koruyabileceğini düşünüyor. Birkaç analist, sıkışmanın sonunda fiyatın yukarı yönlü bir ralli başlatacağı görüşünde.

SEC davasıXRP fiyatını etkiler

Öte yandan XRP’nin son yıllardaki fiyat performansı, Ripple’ın SEC ile açtığı davaya bağlandı. Piyasadaki genel kanı, dava süreci henüz sonuçlanmadığı için XRP’ye karşı temkinli olunması yönünde gelişiyor.

Dava süreciyle ilgili olarak, Ripple geçtiğimiz günlerde Hinman belgelerini halka açma kararıyla küçük bir zafer kazandı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise davayı kazanacaklarına dair umutlarını koruyor ve davanın 6 aya kadar sonuçlanacağını düşünüyor.

XRP fiyatında son durum

Ama artık piyasa Ripple’ın Olumlu gelişmelere rağmen XRP’ye olan talep sınırlı kalıyor. Öyle ki Ripple geçtiğimiz hafta değerli bir şirket satın alımı gerçekleştirerek CBDC alanındaki yeni projesini duyurdu. Ancak yatırımcılar bu gelişmelere rağmen XRP’ye beklenenden daha az ilgi gösterdi.

Geçen hafta %5 bandındaki fiyat artışıyla 0,48 dolara yükselen XRP, haftaya kazanımlarını koruyarak başladı.

Author: Günay Caymaz

haberdodurga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu