Haber

Meteoroloji’den 15 ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun genelinin az bulutlu ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Malatya, Erzincan, Tunceli, Kars ve Ardahan çevreleri ile yurdun kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kırklareli. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağış; Kıyılarda yağmur, iç kesimlerde sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının güney ve doğu kesimlerde hissedilir derecede düşeceği ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar çoğunlukla kuzeyden hafif ve orta esiyor; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Yağışların yerel olarak Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden, ulaşımda aksama, sel ve sel gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuzeyden yer yer kuvvetli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, rüzgara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği belirtildi. ulaşımda aksamalar, uçan çatılar ve düşen ağaçlar gibi aksilikler. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu