Haber

Karadağ Türk Ticaret Odası, Türkiye ile Karadağ arasındaki ekonomik iş birliğini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor

Karadağ Türk Ticaret Odası (TurkCham), Türkiye ile Karadağ arasındaki ekonomik iş birliğini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

“5. TurkCham Yönetim Kurulu Toplantısı”, Ekonomik Kalkınma Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Nik Djeljosaj ve Türkiye’nin Podgorica Büyükelçisi Barış Kalkavan’ın katılımıyla Karadağ’ın başkenti Podgorica’da gerçekleştirildi.

Toplantıda yaptığı açıklamada Djeljosaj, Türkiye ile Karadağ’ın turizm, altyapı ve yenilenebilir enerji alanlarında çok iyi ilişkiler geliştirebileceğini belirterek, “Ekonomik iş birliği ve artan Türk yatırımları, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesine yardımcı olacak. Yeni işyerlerinin açılması.” söz konusu.

Kalkavan, Karadağ ile Türkiye arasındaki siyasi, diplomatik ve kültürel iş birliğinin teşvik edici olduğunu, TurkCham’ın açılmasıyla ekonomik iş birliğinin en üst düzeye çıkarılmasının hedeflendiğini de belirtti.

Karadağ’da 6 bine yakın Türk firmasının faaliyet gösterdiğini belirten Kalkavan, Türkiye’nin Podgorica Büyükelçiliği ve TurkCham’ın Karadağ’daki projeleri desteklemek için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

TurkCham Başkanı Burhan Genç, bu tür toplantıların ekonomik anlaşmalara varılması açısından değerli olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu