Haber

Japonya’dan Bingöl Genç’e arama kurtarma aracı

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) –2021 yılında yürütülen 340 proje arasından hibe desteği almaya hak kazanan proje kapsamında Genç Belediyesi’ne 90 bin 516 dolar bağış yapıldı.

90 bin 516 dolarlık hibe ile Genç ilçesinde meydana gelebilecek trafik kazası, doğal afet ve benzeri durumlarda kurtarma aracı ve gerekli ekipman sağlanacak.

BAŞKAN DİRİK: “JAPONYA’YA TEŞEKKÜR EDERİM”

Hibe takviyesinin çok anlamlı olduğunu ve Japon devletine Genç ilçe halkı adına şükranlarını ilettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Japonya ile Türkiye arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve dostluk ilişkilerinin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. yüzyıllar öncesine. İki ülke insanlarının birbirine olan bu sevgisinde coğrafi mesafeler bile sorun olamazdı. Bu ikili dostluk bağları sağlık sektöründe karşılıklı turizm, teknoloji ve ticarete dönüşmüştür. 1989 yılından bu yana Japon Hükümeti ‘Yerel Projeler için Hibe Programı’ kapsamında az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere geri ödemesiz mali yardım sağlamaktadır. Geçmiş yıllarda ülkemizin farklı belediyelerine ve özellikle sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelere yapılan hibe yardımları oldukça fazlaydı. Genç Belediyesi olarak 2021 yılı Japonya Büyükelçiliği hibe programına başvurduk. Başvurumuz olumlu değerlendirilerek hibe almaya hak kazandık. Afet ya da kazalar sonucunda oluşabilecek mal ve can kayıplarını önlemek ve en aza indirmek için acil kurtarma araç ve malzemelerine ihtiyaç duyduk. Genç İlçe Belediye Başkanı olarak Japonya Devleti ve onun aracısı olan Japon Büyükelçiliğine şahsım ve ilçem halkı adına teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu