Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli Kavşağı’nı ziyaret etti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’de Çeşmeli Kavşağı’nda ziyarette bulundu.

Çeşmeli Kavşağı, Mersin-Adana-Gaziantep-Antalya’yı birbirine bağlayacak bir proje olarak öne çıkıyor.

Bakan Nabati, ziyaretine ilişkin Twitter adresinden bir mesaj paylaşarak şu mesajı verdi:

Yüzyılda Mersin’e kazandırmayı hedeflediğimiz projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Yüzyılda Mersin’e kazandırmayı hedeflediğimiz projelerden biri olan Çeşmeli Kavşağı ziyaretimizi gerçekleştirdik. Şantiyedeki ilgili birimlerden çalışmaların ilerleyişi hakkında detaylı bilgi aldık. Mersin-Adana-Gaziantep-Antalya’yı birbirine bağlayacak bu büyük projede emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

“Karayolu inşaatı yerinde takip edildi”

Bakan Nebati, tamamlandığında 7 tünel, 5 viyadük, 2 otoyol hizmet tesisini içerecek ve 53 kilometre uzunluğunda olacak. Çeşmeli-Kızkalesi-TaşucuOtoyolun yapımını yerinde takip ederek, çalışmaların ilerleyişi hakkında detaylı bilgi aldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli Kavşağı’nı ziyaret etti

Çeşmeli Kavağı

Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli-Kızkalesi Kesimi, mevcut Mersin-Adana-Gaziantep Otoyolunun Çeşmeli Kavşağı konumundan başlayarak D400 (Mersin-Antalya) Devlet Karayoluna paralel olarak Faziletli ve Kızkalesi yerleşimlerinin kuzeyinde devam etmekte ve paralel ilerlemektedir. Kızkalesi Kavşağı ve D400’e. (Mersin-Antalya) Devlet Karayoluna bağlanarak son bulur.

Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi Çeşmeli-Kızkalesi Kesimi, hali hazırda işletmede olan ve Mersin-Adana-Gaziantep-Şanlıurfa karayolu bağlantısını sağlayacak olan TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolunun devamıdır.

haber-agin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu