Haber

Gazeteci Orhan Erinç için TGC’de tören

87 yaşında hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski Genel Yayın Yönetmeni ve Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Orhan Erinç için Cağaloğlu’ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde tören düzenlendi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski Genel Başkanı, Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve Yürütme Konseyi Başkanı, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) eski Genel Başkanı Orhan Erinç, gazeteci-yazar Orhan Erinç Pazar günü yaşamını yitirdi. . Erinç için Cağaloğlu’ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti binasında tören düzenlendi. Törene Erinç’in ailesi, yakınları, meslektaşları ve siyasi parti üyeleri katıldı. Erinç’in cenazesi Şakirin Camii’nde kılınacak namazın ardından Merdivenköy Mezarlığı’na defnedilecek.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN SAVUNU OLDUK” Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, “Orhan Erinç’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Türkiye Cumhuriyeti’nin savunucusu Orhan Erinç de gazetecilerden biriydi. İstiklal ve laiklik mücadelesi veren.Bizim faydalanacağımızı düşünmüştüm.Bu kadarmış.Çetin Emec’in gazetesi ile başlayan dostluğumuz, o ölünceye kadar hiç kopmadı.Bab-ı Ali’nin hatırası derdim ona. insanları tanırdı, hatırlardı. Harika bir köşe yazarıydı. Burhan Felek’i örnek aldı. Bunu bir açıdan söylüyorum, Burhan Felek’ten aldığı eğitimle yazım hatası yapmazdı.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu