Haber

Elmalı’da 50 yıllık içme suyu hattı değiştiriliyor

Elmalı’da 50 yıllık içme suyu hattı değiştiriliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı ilçe merkezinde yarım asırlık içme suyu ana hatlarını değiştiriyor. Altyapı çalışmalarında ekipler 24 saat çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Elmalı’da Gündoğan, Karyağdı, Yeni Mahalle ve İplik Pazarı mahallelerinde 50 yıllık içme suyu limitlerini yeniliyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Elmalı ASAT Birim Sorumlusu Bilal Bayram, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başlatacağı sıcak asfalt çalışmaları öncesinde ilçe merkezinde 50 yıllık içme suyu altyapısını yenilediklerini söyledi. Gündoğan, Karyağdı, Yeni Mahalle ve İplik Pazar mahalleleri başta olmak üzere 2.200 metrelik hat üzerinde çalışmaların yürütüldüğünü belirten Bayram, “Çalışmanın 1 kilometrelik kısmını tamamladık. Geriye kalan 1200 metrede gece gündüz çalışarak çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Projenin tamamı 4 kilometrelik bir hattı kapsıyor. Halkımıza daha sağlıklı ve içilebilir su sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
BAŞKANDAN TEŞEKKÜR
Yeni Mahalle Muhtarı Salih Ergül ise çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mahallemizde yoğun bir çalışma sürüyor. Elmalı’da şu anda benzeri görülmemiş bir altyapı ve asfalt çalışması var. İçme suyumuz musluklarımızdan sağlıklı bir şekilde akacak. Emeği geçenlerden ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’ten Allah razı olsun. “Teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Esnaf Ömer Erkal, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Sık sık arızalar yaşanıyordu. Su akışında sorun yaşıyorduk. “Başkanımız Muhittin Böcek’e hizmetlerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

saray-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu